Posted in Blog

Jak dobrać poszetkę?

Poszetka to stylowe uzupełnienie brustaszy w Twojej marynarce.Ten mały dodatek ożywi Twój look. Z tym dodatkiem możesz eksperymentować i dobierać przeróżne wzory. Zatem…Jak dobrać poszetkę aby współgrała z całością stylizacji? Oto krótki poradnik.

1.Kolorystycznie pod krawat

Dobierając poszetkę kieruj się tym aby krawat współgrał z nią kolorystycznie.Jeśli krawat jest czerwony, to wybieramy poszetkę na której dominującym kolorem również jest czerwień. Wygląda to bardzo spójnie.Zgodnie z tą zasadą nie popełnisz gafy modowej. To najbardziej klasyczna zasada dotycząca dobierania poszetki.

2.Marynarka

Zastanawiasz się co w sytuacji kiedy nie ubierasz krawatu bądź muchy? Już tłumaczymy. Kieruj się podobnymi zasadami co w punkcie powyżej ,ale dobieraj kolorystycznie poszetkę pod kolor tkaniny marynarki. W takiej sytuacji mamy większe pole do eksperymentowania , ponieważ nie ogranicza nas kolorystyka krawatu.

3.Koszula

Istnieje także zasada dobierania poszetki pod kolor koszuli. Jest to rzadziej stosowana zasada przez mężczyzn ale jak najbardziej poprawna. Jeśli zakładasz śnieżnobiałą koszulę , wybierz poszetkę w kolorze białym. Analogicznie działa to ze wszystkimi kolorami koszul.

Pamiętajmy! Kolorystyczne dopasowanie jest najważniejsze! 🙂

Rozpocznij wpisywanie i naciśnij Enter, aby wyszukać produkt

Koszyk