Posted in Blog

Męska oficjalna stylizacja może przysporzyć wielu problemów. Garnitur, koszula i krawat to elementy, które muszą ze sobą współgrać. Jednak jak osiągnąć zamierzony efekt, decydując się na mniej klasyczne rozwiązania niż biel i granat? Jaki krawat do niebieskiej koszuli założyć, by wyglądać stylowo? Poznaj zasady, których przestrzeganie pomoże Ci uniknąć modowych wpadek i zapewni doskonały look!

Najważniejsze zasady, czyli jaki krawat do niebieskiej koszuli będzie odpowiedni

Połączenie koszuli i krawata musi być udane – w końcu to ono decyduje, jak się prezentujesz. Warto znać zasady rządzące światem mody. Dzięki nim wyjdziesz z twarzą z wielu sytuacji! Zwłaszcza jeśli szukasz niebanalnych rozwiązań i niecodziennych kolorów. Jaki krawat do niebieskiej koszuli będzie zatem najodpowiedniejszy?

1.    Unikaj łączenia takich samych odcieni

Łączenie koszuli i krawata w tym samym odcieniu jest co najmniej nieodpowiednie. Elementy ubioru zleją się ze sobą, tworząc nudną całość. Jeśli zależy Ci na efekcie z charakterem, koniecznie unikaj również barw zbliżonych. Jak uniknąć monotonii? Odpowiedź znajdziesz w kolejnych wskazówkach!

2.    Nie bój się wzorów

Niebieska koszula i wzorzysty krawat to prawie zawsze dobre połączenie. Warto jednak mieć na uwadze kilka szczegółów:

– jeśli nie czujesz się pewnie w wyrazistych printach, zastąp je delikatnym wzorem. Jednocześnie pamiętaj, że do właśnie drobne zdobienia uznawane są za bardziej eleganckie;

– decydując się na koszulę w wyrazistym odcieniu niebieskiego, print na krawacie może dodatkowo z nią kontrastować. To jednak opcja dla odważnych panów;

3.    Możesz postawić na kolor

Niebieska koszula to doskonała baza dla wszystkich miłośników nieoczywistych rozwiązań. Zależnie od odcienia koloru dominującego (a więc koloru koszuli), w kwestii dodatków możesz pozwolić sobie na więcej lub mniej. Wyraźne kolory warto łączyć z krawatem na zasadzie kontrastu. Żywy odcień niebieskiego polubi się z kolorami bordowym, musztardowym i żółtym. Takie połączenia sprawią, że nie przejdziesz niezauważony!

4.    Kontrasty decydują o elegancji zestawu

Jeśli nie ten w żywych i wyrazistych odcieniach, to jaki krawat do niebieskiej koszuli będzie najlepszym rozwiązaniem? Na pewno kontrastujący! Warto pamiętać, że im większy kontrast pomiędzy tymi elementami stylizacji, tym bardziej elegancki stanie się zestaw.

Czym się kierować, wybierając krawat?

Koszula uzupełniona pasującym krawatem zapewni Ci niesłabnące zainteresowanie ze strony kobiet i nie tylko! Jesteśmy przekonani, że niejeden mężczyzna zwróci uwagę na prawidłowo dobrany krawat. Co jeszcze musisz wiedzieć, by tworzenie stylizacji nie miało przed Tobą tajemnic?

– Zwróć uwagę nie tylko na kolor koszuli, ale także kolor garnituru. Istotna jest również ich faktura;

– Krawat zawsze powinien być ciemniejszy, niż koszula;

– Szerokość krawata nie powinna przekraczać szerokości klapy marynarki.

Rozpocznij wpisywanie i naciśnij Enter, aby wyszukać produkt

Koszyk