Posted in Blog

Kiedy myślimy o gustownym mężczyźnie, widzimy go ubranego w garnitur. Pomimo tego, że jest to strój dość popularny, to nie wszystko jest tak oczywiste, jak mogłoby się nam wydawać. Bo czy wszyscy panowie wiedzą, jak urozmaicić swój strój, podkreślić indywidualny styl i elegancję? Koniecznie sprawdź, czym jest poszetka i jak nosić taki dodatek!

Jak nosić poszetkę?

Poszetka, to nic innego jak kwadratowa chusteczka, którą zazwyczaj nosi się w brustaszy, czyli niewielkiej kieszonce na klatce piersiowej w marynarce. Niektórzy mylą brustaszę z butonierką. Czym one się od siebie różnią? To proste! Butonierka to nie kieszonka, a otwór w klapie marynarki, który dekorujemy na oficjalne okazje. Z kolei brustaszę możemy stylizować nie tylko od święta, ale też na co dzień. Jest to jeden z dodatków, który powinien znaleźć się w szafie każdego mężczyzny! Pytanie tylko jak nosić poszetkę, żeby outfit wyglądał dobrze? Sposobów jest wiele!

Ułożenie klasyczne

Najpopularniejszym sposobem składania poszetki jest klasyczny prostokąt, zwany też stylem prezydenckim. Należy ją złożyć tak, by była szerokości brustaszy, a dół zaginamy w taki sposób, by pasowała do głębokości kieszeni. Pamiętaj, by poszetka nie wystawała z niej więcej niż na centymetr.

Trójkąt

Składanie poszetki w taki sposób jest jedną z popularniejszych i prostszych opcji. Jedyne, co trzeba zrobić, to złożyć materiał po przekątnej, a rogi trójkąta zgiąć do środka. Gdy włożymy taką chusteczkę do kieszonki, powinna z niej wystawać w całości trójkątna część.

Podwójny trójkąt

Takie ułożenie nie należy do trudnych. Poszetkę, jak poprzednio, składamy w po przekątnej, ale tym razem robimy to niedokładnie. Materiał powinien być przesunięty o około centymetr, tak, żeby utworzyć wierzchołki dwóch trójkątów. Dalej zaginamy boki chusteczki i wkładamy do brustaszy, pilnując, by uformowany podwójny trójkąt z niej wystawał.

Puff

Jak nosić poszetkę ekstrawagancko? Możesz ją efektownie ułożyć w puff! Chwytamy ją na środku i zbieramy w garść rogi chusteczki. Kolejnym (i ostatnim) krokiem jest to, by włożyć tak złożony materiał do brustaszy rogami w dół. Jak powinien wyglądać? Pozornie niedbale ułożony materiał w kształcie półksiężyca to efekt, do którego dążymy.

Dziurawy puff

To już propozycja dla panów lubiących się wyróżniać oryginalnością. Jak nosić poszetkę w taki sposób? Wystarczy chwycić ją na środku, a rogi zawijamy na dłoń, wtedy powinna nam powstać w puffie dziurka. Tak poskładaną chusteczkę umieszczamy w kieszonce rogami w dół.

Styl wachlarzyka

Jest idealny na swobodne okazje i robi świetne wrażenie w połączeniu z kolorową poszetką. Jednak do wykonania tego ułożenia będziemy potrzebowali niewielkiej gumki do włosów lub gumki recepturki. Rozłożoną chusteczkę składamy na osiem części, tak, żeby wyglądała, jak złożony akordeon. Powstałą harmonijkę składamy w pół i na dole związujemy gumką. Dwa wolne końce powinny ułożyć dwa wachlarzyki. Poszetkę chowamy w kieszonce związaną częścią do dołu.

Jak nosić poszetkę? Sposobów jest wiele!

Sposobów na to, jak nosić poszetki, jest mnóstwo. To, co przedstawiliśmy u góry, to tylko kilka najważniejszych metod, które powinien znać każdy elegancki mężczyzna. Poszetki mogą być wykonane z różnych materiałów. Mają one rozmaite wzory, a to jak będziesz je nosił zależy od twojej fantazji.

Rozpocznij wpisywanie i naciśnij Enter, aby wyszukać produkt

Koszyk