Posted in Blog

Elegancki strój to coś, co każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie. Garnitur, odpowiedni na specjalne okazje, idealnie dopasowana do niego koszula i krawat, który uzupełni całość. Z tym ostatnim elementem często są problemy. Jaka długość krawata jest odpowiednia? Jaki kolor i wzór dobrać, by pasował? Pomożemy ci rozwiązać te dylematy!

Jaka długość krawata jest odpowiednia? Są żelazne reguły!

Jest to problem wielu mężczyzn. Czy krawat musi być idealnie dopasowany? Jaka jest odpowiednia długość krawata? Odpowiedź jest jedna. Klasyczny powinien swoją końcówką dotykać górnej krawędzi paska od spodni. Nie może być krótszy ani dłuższy. Zaburza to proporcje ciała i wygląda źle. Jeśli więc chcesz wypaść jak najlepiej, stosuj się do tej reguły. W sklepie możesz przymierzyć krawat przed zakupem. Możesz także w jakimś stopniu regulować jego długość.

Są jednak wyjątki. Wąskie krawaty mogą być krótsze, ponieważ nie zaburzają proporcji. Krawaty dziergane także mogą kończyć się nawet 2 centymetry nad paskiem spodni. Nie zepsuje to efektu.

Jak dobrać odpowiedni krawat?

Kiedy znasz odpowiedź na pytanie, jaka długość krawata jest odpowiednia, pochylmy się nad wzorem i kolorem. Wzór nie może zlewać się z garniturem i koszulą. Gładki jest odpowiedni, jeśli na innych elementach ubioru znajdują się jakieś wzorki. Wtedy krawat wyciszy kreację, nie wprowadzając dodatkowego zamieszania. Jednak przy gładkiej koszuli warto postawić na jakieś wzory, które ożywią stylizację. Nie wprowadzą one chaosu.

Kolor to także kwestia doboru do koszuli i garnituru. Do klasycznej bieli, czerni i granatu tak naprawdę pasuje każdy kolor. Może być stonowany, a może zwracać uwagę. Wszystko zależy od tego, na jakie spotkanie chcesz go założyć. Na oficjalne wyjścia warto postawić na mniej rzucające się w oczy rozwiązania. Na luźniejsze okazje odważniejsze wybory będą w porządku.

Jak zapamiętać, jaka długość krawata sprawdza się u ciebie? Podpowiadamy!

Jeśli chcesz mieć gotowe rozwiązanie na to, jaka długość krawata jest odpowiednia, wypróbuj kilka i zmierz. Mają one standardowe wymiary, dostępne w sklepie. Kiedy spróbujesz różnych długości, zostaw tę idealną, niech służy za wzór. Kupuj później tylko takie wymiary, jakie ci odpowiadają.

Jeśli jednak krawat okaże się za długi, a ty musisz go założyć, są pewne triki. Możesz zbyt długą końcówkę włożyć pod pasek od spodni. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale lepsze niż wiszący, bardzo długi krawat. Powodzenia w wyborze!

Rozpocznij wpisywanie i naciśnij Enter, aby wyszukać produkt

Koszyk