zdjecie-glowne-artykulu
Posted in Blog

Nosisz czasem koszulę bez marynarki i lubisz niewymuszoną elegancję? Na pewno zdarza ci się podwijać rękawy. Co zrobić, by wyglądały estetycznie i nie rozwijały się w najmniej przewidzianym momencie? Mamy dla ciebie mały poradnik.

Po co to robić?

Podwijanie rękawów czasami się przydaje. Z jednej strony są względy praktyczne, skracasz rękawy bo jest ci gorąco lub nie chcesz ubrudzić mankietów podczas pracy. Z drugiej strony może to być trik, dzięki któremu twoja stylizacja będzie wyglądać na mniej formalną i można, na przykład, wyeksponować nowy zegarek.

Jak podwijać rękawy w koszuli?

Ale dość często sam zauważasz, że podwinięte rękawy wyglądają niechlujnie, materiał tworzy garby, tu coś zjeżdża, tam coś się zagina, a do tego wąski gruby rulon materiału blokuje ruchy ręki. Co zrobić, by zakasać rękawy umiejętnie? Liczy się kilka ważnych szczegółów.

Dopasuj długość rękawa

Nie ma kanonów podwijania rękawów męskiej koszuli. Jedyny, który można byłoby ustalić, dotyczy długości określanej też jako wysokość podwinięcia. Modowi eksperci nie są w tym zgodni. W eleganckiej koszuli bawełnianej, typowej do garnituru, najwygodniejsze i estetyczne jest zawinięcie nieco powyżej łokcia. Przy luźniejszych wariantach, koszulach flanelowych, letnich z lnu często podnosi się rękaw tylko do połowy przedramienia.

Najważniejsza zasada podwijania rękawów

Bezdyskusyjne jest to, że podwijanie rękawów powinno być staranne, zwłaszcza jeśli dotyczy to koszuli eleganckiej. Powinieneś powoli formować zawinięcie i cierpliwie wygładzić wszystkie zmarszczki i zagięcia tkaniny. To także sprawi, że mankiety się odwiną się tak łatwo.

Chcesz poznać najlepszą technikę?

Wiemy, jak podwijać rękawy w koszuli! Oto instrukcja dla ciebie. Zacznij od rozpięcia guzików, a potem wywróć mankiety na lewą stronę. Ale nie roluj od razu kolejnych fragmentów rękawa aż do pożądanej wysokości – powstałoby zbyt wiele zagięć krępujących ruchy. Chwyć wywrócony na lewą stronę mankiet i ciągnij aż do łokcia lub nieco wyżej. Skrupulatnie wygładź wszystkie wybrzuszenia tkaniny. Teraz zasłoń mankiety wywijając fragment materiału spod spodu: dwa bądź trzy razy aż mankiet zniknie i dojdziesz do pożądanej wysokości. Wyprostuj rękę i wygładź zagięcia i fałdy. Taki sposób świetnie utrzyma zawinięcie w miejscu przez cały czas!

Flanelowy luz

Jeśli koszula, którą nosisz, to kraciasta flanela do dżinsów, oczywiście możesz zrobić to mniej starannie. Pamiętaj jednak, że nasza propozycja to najlepszy sposób, by było ci wygodnie, a zawinięcie rękawa trzymało się długo w tym samym miejscu. A o to przecież ci chodzi, prawda?

Rozpocznij wpisywanie i naciśnij Enter, aby wyszukać produkt

Koszyk