Posted in Blog

Współczesne muszki zaskakują oryginalnym wzornictwem i coraz częściej pojawiają się w stylizacjach casualowych. Są ciekawym urozmaiceniem i doskonałą alternatywą dla krawata. Co więcej, modele z zapięciem charakteryzują się łatwym zakładaniem, dzięki czemu niemal zawsze wyglądają dobrze. Jak zapiąć muszkę, by prezentowała się efektownie i zapewniała wygodę? Przedstawiamy garść wskazówek, które pomogą Ci nabrać wprawy!

Współczesne muszki to nie tylko stylowe, ale i niezwykle wygodne dodatki! Na rynku znajdziesz wiele modeli, które charakteryzują się gotowym kształtem i praktycznym zapięciem. Dzięki temu, by korzystać z muszki, nie musisz umieć jej wiązać! Co więcej, dodatek z zapięciem może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy nie przepadają za wiązaniem krawata. Podpowiadamy, jak zapiąć muszkę i jakimi zasadami kierować się przy dopasowaniu jej do stylizacji!

Jak dopasować muszkę do stylizacji?

Zanim przyjrzymy się temu, jak zapiąć muszkę, warto zwrócić uwagę na to, jak dopasować ją do stylizacji. Na szczęście w tej kwestii obowiązuje spora dowolność, a dobór stylistyki dodatku do garnituru pozostaje kwestią gustu. Pamiętaj jednak, że muszka powinna ładnie komponować się z pozostałymi elementami stroju. Jeśli masz wątpliwości, jak dopasować ją np. do poszetki, postaw na gotowy zestaw. Co w przypadku eleganckich smokingów i fraków? Tutaj zasady są ściśle określone – do smokingu dobierz muszkę czarną, natomiast do fraka – białą.

Jak zapiąć muszkę?

Dobrze dobrana stylizacja to już więcej niż połowa sukcesu! Jak zapiąć muszkę, by Twój strój prezentował się stylowo i schludnie?

1. Po wyjęciu z opakowania ułóż muszkę na płaskiej powierzchni, np. na stole.

2. Złap za dłuższy koniec – ten z perforowaną taśmą. Metalowy zaczep włóż w miejsce, które zapewni obwód optymalny dla Twojej szyi.

3. Metalową końcówkę przesuń na koniec taśmy.

4. Złącz metalowe elementy.

5. Jeśli obwód okaże się za luźny lub za ciasny, odepnij metalowe elementy i wróć do punktu drugiego.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okazały się pomocne i wiesz już, jak zapiąć muszkę. To naprawdę proste i z pewnością szybko nabierzesz wprawy. Jeśli noszenie tego typu dodatków przypadnie Ci do gustu, sprawdź naszą najnowszą kolekcję! Znajdziesz w niej kolorowe muszki, które bez problemu dopasujesz do niemal każdego wyjścia.

Rozpocznij wpisywanie i naciśnij Enter, aby wyszukać produkt

Koszyk