Posted in Blog

Jeżeli piętrzący się stos wypranych ubrań zaczyna się przewracać, nadszedł najwyższy czas, by wyprasować elementy garderoby. Wśród często noszonej odzieży znajdują się także męskie koszule, których prasowanie spędza sen z powiek wielu osobom. Koszule należą do ubrań, które należy prasować w odpowiedni sposób, stosując się do kilku ważnych zasad. Przekonaj się, że ta czynność nie należy do niemożliwych do wykonania i poznaj triki, które podpowiedzą Ci, jak poprawnie prasować koszule, by stanowiły Twoją prawdziwą wizytówkę!

Jak prasować koszule? Bierz pod uwagę krój i materiał!

Wbrew opinii wielu panów, prasowanie nie jest domeną wyłącznie kobiet. Co prawda większość pań prasuje koszule swoim mężom, partnerom, braciom czy ojcom, ale nie ze względu na specjalne umiejętności, gdyż tych może nauczyć się każdy. Jak prasować koszule, by dobrze się prezentowały na ciele? Kluczowy jest krój oraz rodzaj tkaniny, z której są wykonane – koszule typu slim są taliowane i posiadają zwężenie i zaszewki, więc warto zadbać o staranne wyprasowanie tych szczegółów, by ubranie dobrze leżało. Natomiast modele w wersji regular charakteryzują się klasycznym krojem, które prasuje się stosunkowo łatwo. Koszule garniturowe to odzież produkowana z wysokiej jakości tkanin, więc musisz szczególnie uważać na temperaturę żelazka, by nie uszkodzić cennej odzieży. 

Wskazówki mówiące o tym, jak poprawnie prasować koszule

Jeżeli jesteś początkującym w tej dziedzinie, zabezpiecz ubrania, prasując je od wewnętrznej strony. Na początku zabierz się za małe powierzchnie koszuli – zacznij od kołnierzyka, mankietów i rękawów. Najlepszą wodą, jakiej możesz użyć, jest woda destylowana. Jak prasować koszule, by ich nie spalić? Ważne jest ustawienie właściwej temperatury żelazka, dlatego w przypadku braku pewności co do wymaganej mocy – sprawdź informacje na metce ubrania. Warto zacząć od niskiej temperatury, stopniowo ją podwyższając w trakcie prasowania. Mankiety i kołnierz musisz lekko naciągnąć, by dokładnie wygładzić wszystkie zagniecenia. Rękawy zawsze prasuj przeciągając żelazko od ramienia aż do mankietu. Tułów i plecy prasuj, wsuwając koszulę na deskę i lekko ją naciągając. Nie zapomnij o przestrzeniach między guzikami!

Triki, które ułatwią prasowanie koszul

Przede wszystkim nie warto czekać, aż pranie całkowicie wyschnie – lekko wilgotny materiał prasuje się najlepiej. Nie zostawiaj tej czynności na ostatnią chwilę, tuż przed wyjściem – w przypadku braku wprawy możesz uszkodzić ubranie. Zawsze zwracaj też uwagę na żelazko. Jeśli pojawią się na nim rdzawe punkty, istnieje obawa, że zabrudzisz koszulę. Postaw też na dobrą, dopasowaną do Twojego wzrostu deskę do prasowania i porządne żelazko lub parownicę.

Rozpocznij wpisywanie i naciśnij Enter, aby wyszukać produkt

Koszyk