Posted in Blog

Nawet najbardziej stylowa koszula nie wygląda dobrze, jeśli jest pognieciona. Niestety nieestetyczne zagięcia na tkaninie pojawiają się ekspresowo – szczególnie jeśli nieodpowiednio ją złożysz. Jak zrobić to tak, by uniknąć ponownego prasowania? Podpowiadamy, jak złożyć koszulę, żeby się nie pogniotła i wyglądała dobrze nawet po wyciągnięciu z ciasnej szafy lub walizki!

Składanie koszul to zajęcie, do którego większość osób nie pała sympatią. Nie da się jednak ukryć, że zabieg ten czasem jest konieczny. Nawet jeśli w domu trzymasz odzież na wieszakach, to prawdopodobnie nie chcesz zabierać żelazka w delegację. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, które pomogą Ci zapanować nad wyglądem niesfornej tkaniny. Jak złożyć koszule, by uniknąć wyraźnych zagnieceń?

Jak złożyć koszulę, żeby się nie pogniotła?

Składanie koszuli nie musi być ani trudne, ani czasochłonne. Pamiętaj jednak, że jeśli zależy Ci na prostej tkaninie, warto zwrócić uwagę na precyzję i wygładzenie ewentualnych fałd. Przedstawiamy trzy proste sposoby, które pozwolą Ci złożyć koszulę tak, żeby się nie pogniotła.

1. Składanie koszuli w kostkę

Złożenie koszuli w kostkę to jeden z najpopularniejszych i zarazem najskuteczniejszych sposobów na uniknięcie zagnieceń. Jak zastosować tę metodę? Po wyprasowaniu odzieży zapnij kołnierzyk i co drugi guzik. Na płaskiej powierzchni rozłóż koszulę guzikami do dołu. Boki koszuli złóż do środka i ułóż wzdłuż nich rękawy. Wygładź materiał tak, by pozbyć się ewentualnych fałdek. W ostatnim kroku złóż koszulę na dwa lub trzy razy.

2. Koszula złożona jak w sklepie

Pracowników sklepów odzieżowych z pewnością można nazwać mistrzami w dziedzinie precyzyjnego składania ubrań. Jak złożyć koszulę, żeby się nie pogniotła, wykorzystując sklepowe triki? Tajemnicą tej metody jest sztywna podkładka! W tej roli doskonale sprawdzi się np. prostokątny kawałek tektury, kolorowy magazyn czy teczka na dokumenty. Ten sposób składania odzieży przypomina metodę opisaną powyżej, przy czym podkładkę należy ułożyć na środku pleców koszuli. Taki zabieg pozwoli Ci wykorzystać krawędzie podkładki do równego i dokładnego zgięcia tkaniny.

3. A może rulon?

Dobrym sposobem na złożenie koszuli tak, by się nie pogniotła, może okazać się także rolowanie. Ta metoda doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy zależy Ci na minimalizacji zagnieceń i oszczędności miejsca w walizce. Podobnie jak w poprzednich sposobach, złóż boki koszuli i ułóż wzdłuż nich rękawy. Po otrzymaniu podłużnego prostokąta zacznij zwijać odzież od dołu. Otrzymany rulon z powodzeniem zmieści się wniemal każdym bagażu.

Trening czyni mistrza        

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak złożyć koszulę, żeby się nie pogniotła. Pamiętaj, że choć opisane sposoby na pierwszy rzut oka mogą wydawać się skomplikowane, to wystarczy nieco wprawy, a Twoje koszule zawsze będą prezentować się doskonale. Jeśli wybierasz się w podróż, zabierz ze sobą odzież z tkanin, które nie mają tendencji do zagnieceń. Zrezygnuj z lnu i czystej bawełny, postaw na bawełnę zmieszaną z poliestrem. Szeroki wybór tego typu koszul znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Rozpocznij wpisywanie i naciśnij Enter, aby wyszukać produkt

Koszyk