Posted in Blog

Który z panów nigdy nie stresował się przed oficjalną okazją, gdy nagle pojawiał się odwieczny dylemat – założyć muchę czy krawat? Ktoś powiedziałby może, że to banalny problem. Jeżeli chcesz dbać o swój wizerunek i uniknąć modowego faux pas, powinieneś poznać proste zasady doboru tych dodatków.

Mucha czy krawat- od czego zacząć?

Jeszcze nie tak dawno temu krawat był zdecydowanie bardziej popularny od muszki. To nie powinno dziwić, ponieważ jest zdecydowanie bezpieczniejszą i łatwiejszą opcją. Bez większego problemu dopasujemy go do każdego rodzaju garnituru. Mucha natomiast może dodać do outfitu więcej charakteru, pokazać naszą osobowość. Zakładając, muchę do smokingu, należy pamiętać, że koniecznie musi czarna, a do fraku, biała. W przypadku, gdy ubierasz garnitur, możesz założyć muchę w każdym kolorze (ekstrawaganckie muszki są najlepsze na nieformalne spotkania). Pamiętaj jednak o tym, że cokolwiek wybieramy, jest to tylko uzupełnienie stylizacji. Mucha lub krawat powinny podkreślać styl i osobowość mężczyzny, a nie manifestować swoją obecność wybijając się na pierwszy plan.

Co na wesele?

Najpopularniejszą, najbardziej klasyczną i elegancką opcją na taką okazję jest krawat. Przy wyborze zwróć uwagę zarówno na jego kolor, jak i szerokość. Idealnie dobrany, po zawiązaniu będzie sięgał do sprzączki paska od spodni. Mucha tradycyjnie wybierana jest przez Pana Młodego, ale to nie stoi na przeszkodzie, by gość także mógł ją ubrać. W dobrym smaku będzie jednak wcześniejsza konsultacja, czy nie będzie miał nic przeciwko. Zdecydowanie nie chcemy skupić na sobie uwagi wszystkich w dniu ważnym dla nowożeńców.

A studniówka?

Tutaj mamy pole do popisu, ponieważ to jedyna taka zabawa w życiu! Zarówno krawat i mucha sprawdzą się doskonale. Pierwszy podkreśli elegancję, druga natomiast może umiejętnie pokazać charakter młodego mężczyzny. Należy zwrócić jednak uwagę, by, o ile nie zakłada się smokingu bądź fraka, nie zakładać białej lub czarnej muszki!

Co ze spotkaniem biznesowym?

W takim przypadku zdecydowanie lepiej jest postawić na krawat. Dlaczego? To proste. Krawat dodaje nam elegancji, szyku i powagi. Współpracownicy czy klienci od razu będą traktować nas poważnie. Wyjątkiem jest firma, w której akceptowany jest luźny styl biznesowy. Wtedy muszka może być ciekawym, podkreślającym osobowość dodatkiem.

Które na uroczyste przyjęcie po 19.00?

Na premiery teatralne czy wieczorne przyjęcia zwyczajowo nosi się smokingi, czyli obowiązywać będzie muszka. Jedynie w przypadku, gdzie nie ma określonego dress codu, możemy pozwolić sobie na garnitur i krawat.

Mucha i krawat – czy każdemu pasuje?

Dobrze dobrany krawat to absolutny must have każdego mężczyzny. Pasuje na większość okazji i nie tylko optycznie wyszczupla sylwetkę, ale i nieco tuszuje brzuch. Muszka, choć zdecydowanie wygodniejsza w noszeniu, może optycznie poszerzać twarz. Osoby pulchniejsze powinny albo unikać noszenia muchy, albo pamiętać, żeby dobierać bardziej okazałe muchy.

Znając powyższe zasady decyzja – mucha czy krawat – powinna być już zdecydowanie łatwiejsza do podjęcia.

Rozpocznij wpisywanie i naciśnij Enter, aby wyszukać produkt

Koszyk