tatuaz rzeszow
Posted in Blog

Planujesz swój pierwszy tatuaż?

Tatuaż to nie jest ozdoba na chwilę, tak jak poszetka do garnituru czy na przykład turkusowe kolczyki do miętowej sukienki. To nie jest też dodatek, który można wymaniać w zależności od okazji i okoliczności. Dlatego jeśli planujesz swój pierwszy tatuaż odpowiedz sobie na kilka bardzo istotnych na przyszłość pytań. 

– Czy ów tatuaż chcesz pokazać całemu światu, czy też ma on się znajdować bardziej w niepozornym lub intymnym miejscu?

– Jeśli chodzi Ci jakikolwiek wzór, kształt, grafika po głowie to czy będzie ona pasować do wybranej części ciała?

– Pomyśl też, co ma dla Ciebie osobiste znaczenie. Ważne, aby twój projekt był oryginalny, indywidualny i wyrażał to, co chciałbyś wyrazić. Nigdy nie pędź za modą, ponieważ trendy się zmieniają i w tej branży to nie jest najlepszy kierunek.

Tatuaż to coś, co pozostanie z Tobą do końca życia, więc musisz go zrobić dobrze.

Tatuaż – projekt – wyzwanie!

Tak, projekt tatuażu jest dla wielu wyzwaniem. Chociaż część osób przed wkroczeniem do salonu doskonale wie, czego chce. To ma być “to coś” i nic innego, kwestią pozostaje jedynie dobrać wielkość do wybranej części ciała. A co jeśli myśli krążą po wielu odległych planetach i nie mogą się zdecydować ostatecznie? Oto kilka wskazówek dla niezdecydowanych:

– Zastanów się, jakie lubisz obrazki.

– Przyglądaj się innym tatuażom, np. obejrzyj tatuaż Rzeszów – portfolio doświadczonych artystów – nie chodzi o to, aby je powielać absolutnie. Ale oglądając wykonane już dzieła mimowolnie zauważysz, jaki styl najbardziej Ci odpowiada. 

– Możesz również przyjrzeć się dziełom sztuki czy symbolom, które mają znaczenie kulturowe.

– Jeżeli nie chcesz przedstawiać żadnego konkretnego trendu możesz sięgnąć po bezpieczne wzory kwiatowe, zwierzęce czy powiedzmy zodiakalne. 

A może stwórz swój własny tatuaż?

Jeśli masz talent artystyczny, spróbuj narysować swój własny szkic. Zobrazuj kilka pomysłów – rzeczy, które lubisz i zobacz, co wymyślisz. Możesz nawet połączyć kilka z nich i ocenić, jak to wygląda. Nawet jeśli nie wiesz jeszcze do końca, co chcesz finalnie stworzyć, szkicowanie może być świetnym sposobem na tak zwaną “burzę mózgów”. Postaraj się dopasować projekt do własnej osobowości. Zadanie to wymaga sporo czasu i przemyśleń. Musisz też zdecydować czy chcesz utrzymać grafikę w skali szarości czy też rozpromienić i ożywić ją kolorami. Jeśli chodzi o barwy, istnieje wiele możliwości wyboru i musisz zdecydować się na najlepszą dla siebie opcję. Pamiętaj, aby myśleć długofalowo. Dlatego kiedy już będziesz miał stworzony właściwy projekt nie spiesz się z zasiadaniem do sesji. Zanim to zrobisz, przypnij na przykład obrazek do ściany lub w miejscu, gdzie będziesz go widzieć codziennie. Zostaw go tam na kilka tygodni i zobacz jak się czujesz widząc go cały czas.

Salon tatuażu – zwróć się o pomoc do Mistrza

Jeśli nie umiesz rysować, możesz usiąść wraz z tatuatorem lub niezależnym projektantem i razem z nimi stworzyć własną sztukę. Możesz odwiedzić w tym celu np. salon tatuażu w Rzeszowie No Name Tattoo. Pamiętaj, że pracownicy studia są profesjonalistami, więc posłuchaj także rad, które mają do zaoferowania. Projekt i umieszczenie, które wybrałeś, może nie być dobrym dopasowaniem i obraz może nie wyglądać najlepiej. Lub obszar, który wybrałeś, aby umieścić swoją pierwszą dziarę będzie dosyć bolesny, o czym warto wcześniej wiedzieć. Pamiętaj też, aby od razu śmiało zgłaszać, z czego w projekcie jesteś niezadowolony. Projektowanie własnego tatuażu może być wspaniałym doświadczeniem. Ale zawsze upewnij się, że jest dokładnie taki, jaki chcesz, zanim na trwale umieścisz go swoim ciele.

Rozpocznij wpisywanie i naciśnij Enter, aby wyszukać produkt

Koszyk