Posted in Blog

Panowie coraz bardziej dbają o swój ubiór, dobierając efektowne dodatki do swoich stylizacji. Eleganccy mężczyźni, którzy na co dzień lub na szczególne okazje noszą garnitury, oprócz klasycznego krawata i stylowego obuwia wyposażą się również w poszetkę, która jest idealnym wykończeniem całego stroju, nadaje gustownego sznytu kreacji i jest prawdziwą wisienką na torcie. Jak dobrać poszetkę, by stanowiła eleganckie dopełnienie garnituru? Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić i osiągnąć zamierzony efekt!

Jak dobrać poszetkę? Ogólne zasady

Poszetka to innymi słowy – ozdoba w formie eleganckiej chusteczki, wkładana do kieszonki w marynarce, na wysokości klatki piersiowej. Element ten jest wyjątkowy, gdyż zazwyczaj jest precyzyjnie obszywany ręcznie i wykonany z delikatnych i luksusowych materiałów – jedwabiu, kaszmiru, lnu czy bawełny. Jak dobrać idealną poszetkę? Pamiętaj, by przy wyborze zwracać uwagę na rodzaj garnituru, do którego ma pasować chusteczka. Dodatek musi stanowić element pewnej kompozycji, której najważniejszym atutem jesteś Ty sam. Nie decyduj się na krzykliwe desenie poszetki, jeżeli masz na sobie równie wyrazisty garnitur i odwrotnie – przy stonowanym stroju nie wybieraj mdłych barw, które nie zostaną zauważone. 

Łączenie dodatku z innymi elementami garderoby, czyli jak dobrać poszetkę

Duże znaczenie podczas doboru poszetki ma Twoje usposobienie i upodobania. Jeżeli nie czujesz się swobodnie z finezyjnymi wzorami, na początku postaw na jednobarwne chusteczki. Do każdego jednolitego garnituru będzie pasować biały dodatek. Bierz również pod uwagę rozmiar kieszonki, by odpowiednio dopasować do niej rodzaj poszetki. Zbyt duża będzie zsuwała się w głąb kieszonki, zbyt mała nienaturalnie ją wypcha. Z powodzeniem możesz dobierać poszetkę do krawata, muszki czy nawet skarpetek! Takie zestawienie będzie dobrze ze sobą korespondować, a ubiór będzie wyglądał kompletnie. Kluczową rolę odgrywa również materiał, z którego wykonana jest ozdobna chusteczka. Wiosenne i letnie stylizacje dopełni poszetka lniana, na chłodniejsze pory roku sprawdzi się wełna, natomiast przy szczególnie uroczystych okazjach – wersja jedwabna. 

Jak dobrać poszetkę do garnituru? Zaszalej!

Dla osób, które nie boją się zaryzykować odważnych stylizacji, idealnym rozwiązaniem będzie dobranie szalonego wzoru, desenia czy koloru poszetki. Baw się ubiorem, a szybko przekonasz się, że w tym szaleństwie jest metoda – motywy bajkowe, zwierzęce czy roślinne nie tylko przyciągną wzrok innych, ale sprawią, że Twoja stylizacja nabierze dystansu, łącząc elegancję z poczuciem humoru.

Rozpocznij wpisywanie i naciśnij Enter, aby wyszukać produkt

Koszyk