Posted in Blog

Dla mężczyzny granatowy garnitur to jak mała czarna dla kobiety – powinien obowiązkowo pojawić się w szafie. Ale nie wystarczy garnitur mieć, trzeba jeszcze wiedzieć, jaką koszulę do niego dobrać. Poznaj najważniejsze zasady!

Granat to hit

Granatowy jest pogodniejszy niż obowiązująca do niedawna w męskiej modzie czerń. Człowiek w tym kolorze wydaje się nie tylko mocny, ale i spokojny, rozważny, wzbudzający zaufanie. Niedziwne więc, że granat robi furorę wśród ludzi biznesu. Ten kolor sprawdzi się za dnia jak i wieczorem, można go wykorzystać do pracy, ale i na ważne okazje. Do tego dużo lepiej sprawdzi się po nieprzespanej nocy! Letnia opalenizna to tylko wspomnienie? Jesteś przemęczony? W czarnej marynarce będzie to wyraźnie widać; w granatowej twoja twarz odmłodnieje. Ale pamiętaj, że i granatowy garnitur nie pomoże, jeśli nie masz odpowiednio dopasowanej reszty garderoby.

Jaka koszula do granatowego garnituru?

Przede wszystkim: jak najlepszej jakości! Nie eksperymentuj, zaufaj modowym ekspertom i doświadczonym krawcom: koszula musi być z naturalnego materiału: lnu lub bawełny. Dopuszczalny dodatek poliestru, dzięki któremu tkanina mniej się gniecie, to 20%.

Na jaką okazję?

Kolor koszuli zależy od okazji. Nie ma tu sztywnych zasad, bo przecież twój strój ma odzwierciedlać ciebie i twój charakter. Chcemy ci tylko doradzić, jak stworzyć spójną, elegancką stylizację.

Co na wielkie przyjęcie?

Jeśli to wesele lub gala mistrzów sportu, jaka koszula do granatowego garnituru będzie odpowiednia? Nasza podpowiedź brzmi: biała lub błękitna. Połączenie bieli i granatu to piękne połączenie. Niezawodne i ponadczasowe. Zaś w jasnoniebieskiej koszuli i granatowej marynarce będziesz prezentował się równie elegancko, ale nieco pogodniej.

Co do pracy?

Strój do biura dopuszcza mniej formalne połączenia. Chcesz przełamać monotonię białej i błękitnej koszuli? Granat świetnie komponuje się z różem. Jeśli ten kolor wydaje ci się zbyt kobiecy, postaw na beż lub szarość. Ale pamiętaj, że ciemna szarość w połączeniu z granatem marynarki optycznie przytłacza mężczyzn o jasnej cerze, z jasnymi włosami. Blondyni powinni wybrać jasny gołębi odcień.

Co na eleganckie wyjście wieczorem?

Domowe przyjęcie lub wyjście z ukochaną na drinka nie wymaga aż tak eleganckiego stroju. Masz ochotę zmienić jednolite koszule na coś innego? Masz pełne pole do popisu! Do granatowego garnituru pasują koszule z wzorami na białym i błękitnym tle. Może to być delikatny deseń w modne ostatnio ptaki lub listki; może to być też krata. Radzimy jednak, by koszuli w kratę nie zapinać i zrezygnować z krawata. 

Rozpocznij wpisywanie i naciśnij Enter, aby wyszukać produkt

Koszyk