Posted in Blog

Kolor czarny wydaje Ci się kolorem ponadczasowym? Takiemu twierdzeniu nie można zaprzeczyć, warto jednak wiedzieć, że w przypadku męskiej garderoby może być przyczyną modowego faux pas. Garnitur w tym kolorze, zakładany jako „bezpieczny” wcale takim nie jest! Zatem, jaki krawat do czarnego garnituru wybrać i kiedy nosić taki zestaw?

Czarny garnitur nie jest odpowiedni na każdą okazję!

Chociaż może się wydawać, że w modzie można już wszystko, warto pamiętać, że w oficjalnych sytuacjach ta reguła nie obowiązuje. Obowiązują natomiast zasady savoir vivre, które jasno określają, kiedy czarny garnitur jest odpowiedni. Zgodnie z nimi, bezpiecznie możesz założyć go po godzinie 18:00, a w trakcie dnia tylko na uroczystości pogrzebowe. Wyjątek stanowią pracownicy zakładów pogrzebowych, którzy czarny garnitur mogą nosić na co dzień.

Jaki krawat do czarnego garnituru wybrać?

Jeśli upewniłeś się, że zestaw w takim kolorze do Ciebie pasuje, a dodatkowo – czeka Cię uroczystość, która wymaga oficjalnego stroju, koniecznie sprawdź, jaki krawat do czarnego garnituru warto wybrać. Wbrew pozorom nie będzie to łatwe zadanie!

– Wybierając krawat, koniecznie weź pod uwagę charakter swojego garnituru i zwróć uwagę na szczegóły. Zasady mówią wprost – szerokość klap marynarki powinna być zbliżona do szerokości ramion, a szerokość krawata – do szerokości klap.

– Kolorystyka krawatu do czarnego garnituru niestety nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Taki zestaw tylko pozornie jest bazą stylizacji. W praktyce musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim okoliczności i koloru koszuli.

Jaki krawat do czarnego garnituru? To zależy od koszuli!

Wciąż nie wiesz, jaki krawat do czarnego garnituru będzie odpowiedni? Wszystko zależy od koszuli. Stawiając na ponadczasowy, biały model, warto sięgnąć po czarny krawat. Jest zawsze modny, minimalistyczny i elegancki. Takie połączenie zawsze jest odpowiednie! A na co mogą sobie pozwolić odważniejsi panowie (oczywiście jeśli pozwalają na to okoliczności)?

– Ciekawym połączeniem jest zestawienie czarnego garnituru z czarną koszulą i białym krawatem. Ten ponadczasowy duet w zupełnie nowym wydaniu nie przekonuje jednak wszystkich. Jeśli jednak lubisz wyróżniać się w tłumie, warto spróbować!

– Wielu mężczyzn łączy czarny garnitur z czerwienią. Czerwona koszula będzie dobrze wyglądała z czarnym krawatem, a czarna – z czerwonym. To połączenie także należy do odważnych, warto o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli nie lubisz skupiać na sobie spojrzeń.

Odważne zestawienia są odpowiednie na przyjęcia weselne i mniej formalne uroczystości, odbywające się po godzinie 18:00. Wówczas czarny garnitur może nabrać zupełnie nowego charakteru!

Rozpocznij wpisywanie i naciśnij Enter, aby wyszukać produkt

Koszyk