Meska garderoba - praktyczne wskazowki
Posted in Blog

Męska garderoba – praktyczne wskazówki

Męska garderoba to najważniejszy krok w budowaniu wizerunku stylowego mężczyzny. Przygotowaliśmy 5 praktycznych wskazówek, które powinien znać każdy dobrze wyglądający pan, aby uniknąć modowych wpadek.

1. Po zakupie nowej marynarki rozpruj nici krępujące kieszenie.

Fabrycznie zaszyte kieszenie nie oznaczają, że nie można ich używać. Należy jednak mieć na uwadze, aby nie wkładać do nich ciężkich i pokaźnych rekwizytów, które mogą spowodować wypychanie materiału a w efekcie bardzo nieestetyczny wygląd. Kieszeń marynarki to dobry schowek na wizytówkę lub kartę kredytową czy hotelową.

2. Usuń zewnętrze fastrygi i metki producenta.

Jeżeli spotkamy naszywkę na lewym rękawie marynarki należy ją usunąć już przed pierwszym założeniem odzieży. Najczęściej przyszyta jest delikatnie pojedynczą nitką, aby w prosty sposób można ją było zdemontować. Podobna zasada dotyczy informacyjnych naklejek umieszczanych pod podeszwą butów.

3. Przy wpuszczonej koszuli koniecznie załóż pasek do spodni.

Brak paska w spodniach przy szczególnie wpuszczonej koszuli potocznie mówiąc daje po oczach. Chociaż pierwotnie pasek zakładano w celu lepszego podtrzymywania spodni na biodrach to z czasem stał się on również niezbędnym elementem męskiego wizerunku.

4. Albo pasek albo szelki!

Aby utrzymać spodnie na właściwym  miejscu rozwiązania są dwa, ale nie mogą iść w parze. Pasek i szelki to zupełnie odłączne elementy garderoby. Te drugie zdecydowanie sprawdzają się w towarzystwie fraka lub smokingu oraz są mile widziane w modzie casualowej. 

5. Czarne buty = czarny pasek.

Według powszechnie uznanych zasad savoir vivre`u pasek powinien być kolorystycznie dobrany do obuwia. Poza kolorem czarnym zaleca się jedynie inny odcień tych części garderoby. Natomiast faktura czy sam materiał powinny być ze sobą spójne. Tak więc jeżeli wybieramy buty ze skóry pasek również powinien być skórzany.

Rozpocznij wpisywanie i naciśnij Enter, aby wyszukać produkt

Koszyk